CALL US
+48 501 632 092
E-MAIL
kontakt@rysunek-nauka.pl
LOCATION
ul.Wszystkich Świętych 3/8, 61-846 Poznań

Bułgaria

BUŁGARIA – 2 wyjazdy artystyczne latem do Staro Zhelezare

Plener Artystyczny w Bułgarii 
Co roku nasi uczniowie, zarazem studenci UAP-u lub Architektury na Politechnice, biorą udział w plenerze
artystycznym w Bułgarii, w słynnej na całym świecie wiosce murali Staro Zhelezare, w międzynarodowym projekcie stworzonym przez Szkołę Rysunku Ventzi/Piriankov Art Centre. Odkrywamy między innymi tajniki architektury rzymskiej i bizantyjskiej w najstarszym mieście Europy - Plovdiv, oraz w wybudowanej przez Rzymian miejscowości Hisarya z zabytkowymi termami rzymskimi, znanej ze źródeł gorących wód termalnych.
Pobyt w Piriankov Art House w Staro Zhelezare, w tzw. WIOSCE SŁOŃCA, położonej w centrum Doliny Trackiej, otoczonej pasmami gór. Rysowanie, malowanie niezapomnianych pejzaży malowniczych uliczek wiejskich skąpanych w słońcu, ozdobionych piękną roślinnością obfitującą w figi, winorośla, kiwi.
Natura, ekologia, w połączeniu z tradycją i przykładami najciekawszej architektury antycznej, bizantyjskiej, średniowiecznej. Esencja kultury bałkańskiej której nigdy nie zaznasz na jakimkolwiek innym wyjeździe w te rejony.
Plener odbywa się w sierpniu, trwa 2 tygodnie.
Jesteś zainteresowany? Zgłoś się do nas już teraz po szczegółowe informacje.

Udział w Festiwalu Murali

w słynnej na całym świecie wiosce StreetArtowej Staro Zhelezare w Bułgarii.
Niezwykła praktyka malowania murali, udział w profesjonalnym festiwalu artystycznym. Na temat prac naszych uczniów rozpisują się wszystkie najważniejsze media zagraniczne, bułgarskie jak i polskie. Pierwszy krok do profesjonalnej kariery, znaczący punkt w artystycznym CV.
Jest to co roku wydarzenie wyjątkowe, znajduje się również w oficjalnym programie Europejskiej Stolicy Kultury Plovdiv 2019. Patronat nad nim mają takie instytucje jak Prezydent Miasta Poznania, Instytut Filologii
Słowiańskiej UAM, Fundacja TamiTu, Polski Instytut Kultury w Sofii, Middlesex University w Londynie, Art on the Streets/Art as Intervention/prz Middlesex University, ECHIC – European Consortium for Humanities Institutes and Centres, oraz HERA – Network of Humanities and the Research Area.
Jest to jedna z nielicznych imprez artystycznych relacjonowanych przez media z całego świata, jak The New York Times, Reuters, American Press Agency, Greek CNN, Chinese CGTN, Arab The National, The Guardian, Le Monde.
Udział w Festiwalu Murali zapewnia pełną satysfakcję artystyczną.
Obóz ma charakter warsztatów, stanowi rozległą platformę wymiany doświadczeń artystycznych.
W programie między innymi:
- warsztaty malowania murali, nauka wykonywania szablonów,
- udział w wernisażu
- wycieczka do Plovdiv, w tym zwiedzanie pracowni i galerii Anastasa Konstantinova, plener rysunkowy w zabytkowej części miasta.
- spotkanie z organizatorami Plovdiv2019.
Propozycja skierowana jest do uczniów Szkoły Rysunku Ventzi.

Polecamy oficjalną stronę Festiwalu Murali:
https://starozhelezare.blogspot.com
Relacje w mediach:
https://starozhelezare.blogspot.com/p/in-media.html
Niezapomniane chwile i doświadczenia, w których również masz szansę wziąć udział. Za kilka miesięcy i to ty możesz być na miejscu tegorocznych uczniów ze zdanym egzaminem na UAP lub Architekturę, z pierwszymi praktykami na drodze artystycznej.